Recenze HB Body

HB BODYFiber 250 tmel se skelným vláknem 250g

Ověřený zákazník Obchod pro řemesla Ověřený zákazník

Přidáno: 17. srpna 2015

Zakoupeno v Obchod pro řemesla

S produktem se dobře pracuje.Vynikající vlastnosti

HB BODY 940 izolační hmota 300g černá

HB BODY 940 izolační hmota 300g černá

Přidáno: 2. srpna 2015

• při nanášení přilnavý, tvárný
  • V popisu výrobku v technickém listu byla charakteristika schnutí : Zůstává elastické.
  • Pořizoval jsem těsnící lepidlo-tmel Body 940 se záměrem utěsnit gumový lem zadního okna, který stárnutím ztratil pružnost, zatékalo pod něj s výskytem koroze. Po ručním ošetření koroze (vybroušení, bezoplachový odrezovač, blokátor koroze, základ 2x, email 2x) jsem přistoupil k utěsňování. Zpracovatelnost a nanášení i vytrvoření zaobleného profilu špachtlí při teplotě 15-20 st.C (v září) proběhlo v pořádku.
  • Problém nastal, když jsem se začal zajímat, kdy tedy tmel zaschne, bude elastický a přestane špinit. Odpověď technika mne poslala do kolen: nikdy.
  • Český distributor má problém s překladem anglického termínu "super plastic" a přeložil ho jako "trvale elastikcý". Tedy s vnímáním a rozlišováním plastický vs. elastický (tvárný vs. pružný). Vyreklamoval zbytek balení a nechal tmel na autě, že to někdy "az budu mít čas" ;-) přetmelím silikonem nebo polyuretanem.
  • Tmel opravdu nikdy nezaschl a byl stále tvárný. Přez zimu se alespoň povrchová vrstva zanesla městským prachem, trochu zoxidovala a přestala špinit při náhodném doteku.
  • Překvapení nastalo s příchodem léta a tropických teplot. Postupně bylo vidět sesychání tmelu, už dávno nedržel pečlivě vytvarovaný rádius mezi plechem a těsnícím profilem okna. Během července se na desítkách míst začal tmel odtrhávat od gumového těsnícího profilu a vytvářet u něj dutinky.
  • Dalším "efektem" na bílých zadních dveří kombíku bylo viditelné zešednutí a zmatnění laku dveří v celé ploše od čáry tmelení dolů oproti bočním sloupkům. Z tmelu se uvolňovalo teplem pojivo a s městkým prachem zaprasilo celé zadní dveře.
  • Dál už jsem nečekal a Body 940 musel pryč. Při odstraňování byla patrná degradace od povrchu do hlobuky. Povrch byl zoxidovaný zaprášený matný, pod povrchem byl patrný výrazný úbytek pojiva a převaha sušiny do hloubky až několik milimetrů, teprve pod vrstvou tohoto suchého těsta by tmel opět plastický a lepivý. Dalších několik hodin trvalo umývání dveří lihem a odstraňování zbytků bablavé hmoty pomocí technického benzínu.

Nebrat!
Naprosto nechápu jak v horkém Řecku mohli vyrobit něco co v teple výrazně degraduje a distributorova překladatele, že si plete termíny plastický a elastický.
Těsnící lepidlo-tmel sice těsní, ale nikdy nevytvrdne a vlivem tepla během necelého roku výrazně degraduje. Uvolňuje se z něj pojivo, které zašpiní přiléhající karoserii.

Ověřený zákazník BalacoEU s.r.o. Ověřený zákazník

Přidáno: 15. června 2015

Zakoupeno v BalacoEU s.r.o.

• kvalita

na podvozek ideal

HB BODY 211 Soft polyesterový tmel 250g

HB BODY 211 Soft polyesterový tmel 250g

Přidáno: 27. dubna 2015

Zakoupeno v Nejlevnější Barvy Laky.cz

• Lze namíchat i velmi malé množství. Perfektně drží i v tenké vrstvě.

Za tu cenu - jednoznačně palec nahoru

HB BODYFiber 250 tmel se skelným vláknem 1,5kg

HB BODYFiber 250 tmel se skelným vláknem 1,5kg

Přidáno: 16. března 2015

• Výborný na opravu karos.aut a opravy sportovních lodí.Snadná a rychlá oprava.

Spokojen.Dobrá cenová dostupnost.

Přidáno: 2. února 2015

Zakoupeno v Nejlevnější Barvy Laky.cz

mám dobré skušenosti stímto produktem

Přidáno: 9. října 2014

HB Body BODYFILL 360 Sprej šedý plnič 68 400 ml

HB Body BODYFILL 360 Sprej šedý plnič 68 400 ml

Přidáno: 19. června 2013

• možna slušně schne
  • tento plmič je uplně k ničemu
  • dělá krupičku
  • vznikají pory
  • špatně se brousí

vůbec tento plnič nekupujte uplně vyhozené peníze

Zobrazuji 81 - 90 ze 90 recenzí 1 2 3 4 [ 5 ]